OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 r.

spełnił się najpiękniejszy sen pokoleń Polaków. Po 123 latach niewoli odrodziła się wolna Rzeczypospolita. W przyszłym roku w całej Polsce będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania niepodległości. Chcemy wspólnie przeżywać to Święto, w pełni świadomi przebiegu i wagi minionych wydarzeń.

Jan Zamoyski w akcie fundacyjnym Akademii Zamoyskiej napisał:, „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”. Opierając się na tym przesłaniu, Fundacja Przyszłość Pokoleń, we współpracy z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty oraz Ośrodkiem Pamięć i Przyszłość, realizuje projekt „Ojcowie Naszej Niepodległości”. W jego ramach przygotowaliśmy dla wszystkich szkół podstawowych na Dolnym Śląsku pakiety edukacyjne, które zawierają liczne konspekty zajęć oraz gry edukacyjne. Materiały są również dostępne na stronie www.ojcowieniepodleglosci.pl, gdzie uczniowie znajdą wiele ciekawych informacji odnośnie twórców naszej niepodległości oraz wydarzeń związanych z tym okresem.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Mamy nadzieję, że przygotowane przez Fundację materiały pomogą nauczycielom w prowadzeniu zajęć i przysłużą się do zwiększenia wiedzy uczniów na temat „Ojców Naszej Niepodległości”, a także przybliżą historię i ducha tamtego okresu u progu setnej rocznicy.

Zobacz więcej

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”